Haber

Cristiano Ronaldo Bağış Yaptı mı? Cristiano Ronaldo Depremzedelere Yardım Etti mi?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem hepimizi derinden yaraladı. Güneydoğu’yu kasıp kavuran felaketin ardından hem Türkiye’den hem de dünyanın dört bir yanından depremzedelere yardım eli uzatıldı. Birçok dünya yıldızı Türkiye için harekete geçtiğinde Cristiano Ronaldo gündemdeydi. Peki, Cristiano Ronaldo bağışta bulundu mu? Cristiano Ronaldo depremzedelere yardım etti mi?

Detayları görelim…

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan iki deprem 11 ili yerle bir etti. 6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen felaket binlerce can aldı.

Şehirleri yerle bir eden iki felaketin ardından tüm Türkiye seferber oldu. Depremzedelere yardım amacıyla dünyanın birçok ülkesinden destek geldi.

Depremzedelere en büyük desteği veren isimlerden biri de futbol devi Lionel Messi oldu. Messi ve eşi AHBAP Derneği’ne 3.5 milyar Euro bağışta bulundu.

Gönülleri bir kez daha fetheden yıldız, sosyal medya hesabından da paylaştı. Messi’nin alkış toplayan bu hareketinin ardından gözler tabii ki Ronaldo’ya çevrildi.

Cristiano Ronaldo Bağış Yaptı mı?

Yıllardır futbol dünyasında Messi’ye benzetilen Cristiano Ronaldo, sosyal medya hesabından faciayla ilgili herhangi bir paylaşımda bulunmadı. Melih Demiral, Ronaldo’nun AHBAP aracılığıyla depremzedelere destek olacağını açıkladı. Ancak aradan geçen günlere rağmen Ronaldo rastgele herhangi bir bağışta bulunmadı.

Tabii Ronaldo’nun bu hareketi başta Türk taraftarlar olmak üzere binlerce kişiyi hayal kırıklığına uğrattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu