Haber

Alaatin Köseler kimdir?

1960 yılında Paşabahçe’de doğan Alaattin Köseler, eğitim hayatına Paşabahçe İlkokulunda başladı ve Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulunu tamamladı. Daha sonra 1978 yılında Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nden başarıyla mezun olan Köseler, 1983 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi.

Hayatı boyunca sporla ilgilenen Köseler, on iki yıl boyunca Beykoz Spor Kulübü Basketbol branşında Yıldız, Gençler ve A Takım kategorilerinde basketbol oynadı. Mimar olarak çeşitli inşaat firmalarında proje müdürü ve şantiye şefi olarak çalıştı. Daha sonra kendi mimarlık ofisini kurarak önemli projelere imza attı, Bahçeşehir Ticaret Merkezi gibi büyük projelerde yer aldı.

1999 Yerel Seçimlerinde Beykoz Belediye Başkanı olan Köseler, döneminin en büyük ve modern Hayvan Barınağı’nın açılışını yaptı. 2004 yılında depreme karşı başlattığı çalışmalar Bakırköy Belediyesi’nin kullandığı Afet Karar Esas Modellerinin oluşturulmasına yol açtı. Bu projeler iki kez E-TR olmak üzere birçok ödül aldı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyesi olan Köseler, evli ve bir çocuk babasıdır.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu