Ekonomi

Akbank’tan sosyal temalı sendikasyon kredisi

Bankadan yapılan açıklamaya göre 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti SOFR artı %4,25 ve Euribor artı %4,00 oldu.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen sosyal temalı sendikasyon kredisine 16 ülkeden 30 banka katıldı. Böylece Akbank, yenilediği sendikasyon kredisi ile Türkiye ekonomisine 500 milyon dolarlık bir taban sağlamış oldu.

“500 milyon dolarlık kredimizi imzaladık”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “Küresel ekonomide süregelen zorluklara rağmen 500 milyon dolar tutarında ilk sosyal temalı sendikasyon kredimize imza attık. Tüm yatırımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. İşlemimize katılan ve destekleyen muhabir bankalar.” terimleri kullandı.

Akbank Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu, Türkiye’de yaşanan depremin ardından Akbank’ın bölgede sürdürdüğü altyapının ve müşterilerinin devamlılığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Sektörün ihtiyaçlarını karşılamak üzere ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelere göre güncellediğimiz yeni Sürdürülebilir Finans Çerçevemiz kapsamında, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiğimiz sosyal temalı sendikasyon kredimiz ile sürdürülebilirlik yolculuğumuza devam ediyoruz. depremden etkilenen müşterilerimizin dış ticaret işlemlerinin finansmanında kullanılacak sendikasyon kredisi de sürdürülebilirlik alanındaki yenilikçi vizyonumuzu destekliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu