Haber

Afşin’de Yıkımlar Altında Yakınlarının Kurtarılmasını Bekleyen Vatandaşlar: “Yardım Bu Akşam Ulaşmazsa Sağ Kalanı Kaybedeceğiz”

Kahramanmaraş’ta ikinci depremde yıkılan 5 katlı binanın enkazından yakınlarının çıkarılmasını bekleyen vatandaşlar Afşin, “Buradaki AFAD ekibinin televizyonda görüldüğü gibi verilen paraya değmediğini anladık. Burada iki gün kalırız, kaybederiz” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, depremlerin büyük yıkıma yol açtığı kentlerden biri olan Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde depremzedeleri ziyaret etti. Enkaz altında kalan yakınlarının çıkarılmasını bekleyen vatandaşlar, Kaya’ya AFAD ekiplerinin yardım etmediğini belirtti.

“BUGÜN YARDIM ULAŞMAZSAK SAĞLIĞI KAYBEDECEĞİZ”

Bir vatandaş, “Televizyonda gördükten sonra AFAD ekibinin bir hiç olduğunu anladık. 2 gündür buradayız. AFAD kuruldu karargahına gidiyoruz. Bizi umursamıyorlar. Yardım olmazsa. Bu gece gelirse, doğru olanı da kaybederiz.” Başka bir vatandaş ise, “Avucu kadar yer açmış, aparatı yok. Bir şey yok. ‘Kimse var mı’ diye sesleniyorlar. Oradaki kişi duysa bile ‘buradayım’ diyecek” dedi.

“AFŞİN’DE BİR ŞEY DÜŞÜNÜLMESİ GEREKİYOR AMA ÇIĞLIĞINIZ AÇIKÇA DUYULMADI”

Yıldırım Kaya ise parti olarak Türkiye genelindeki depremzedeleri davet ettiklerini belirterek, “Askerler bu işe karışsın. Helikopterlerle enkaz kaldırma ekipleri gelsin. Ama burada 40 tane çok katlı bina var. Yıkıldı ama 5 binada çalışma olduğu söylendi. Birçok binada çalışma yok. Afşin’de böyle bir çalışma yok. Bir şey yok sanılıyordu. Ama belli ki çığlığınız duyulmamış” diye konuştu. .

hacilar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu